25 Ekim Çarşamba günü Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamaları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı “Eğitimde Genç Girişimciler” programında Ankara Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu koordinatörlüğünde yürütülen “Algoritm Ankara” öğrencileri projelerini sundular. ODTÜ Teknokent’te kurulan, Dijital Eğitim ve İnovasyon Ekosistemi Faaliyeti yürüten ETKİM’de düzenlenen etkinlikte, öğrencilerimizin yenilikçi projeleri ilgiyle karşılandı.

Programda, erken girişimciliği teşvik etmek amacıyla “Algoritm Ankara” projesinde görev alan lise öğrencilerinin yazılım alanında farklı temalarda geliştirdikleri proje sunumları gerçekleştirildi.

Bununla birlikte söz konusu proje kapsamında öğrencilere iş başında öğrenme ortamı sağlayan teknoloji geliştirme bölgelerinin önde gelen girişimcileri, gençlerin projeleriyle ilgili uzmanlık deneyimlerini paylaşıldı. Ayrıca, ETKİM’de yer alan Profesyonel Öğrenme Laboratuvarı’nda teknoloji odaklı öğrenme senaryolarına yönelik atölye çalışması yapıldı.

Bu atölye çalışmasında öğretmenler tarafından öğrencilerle aktif öğrenme yaklaşımına göre teknoloji destekli öğrenme etkinlikleri gerçekleştirildi. 21. yüzyıl becerilerinin geliştirilmesi amacıyla öğretmen ve öğrenciler teknolojiyi iş birliği, etkileşim, araştırma ve üretim amacıyla kullanarak bir öğrenme senaryosunu deneyimliyor. Bu oturumda, öğrenciler dijital teknolojileri ve çevrimiçi öğrenme araçlarını kullanarak belirlenen temada ürün ve çıktılar ortaya koyuyor.

 

   

Benzer Gönderiler