Kültür ve sanatın önemli birer köprü olduğu günümüzde, CULTURATI projesi, bu alanda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Proje, kültürel mirası sürdürülebilir bir şekilde koruma, yenilikçi yöntemlerle tanıtma ve kültür-sanat etkinliklerini destekleme vizyonuyla yola çıkarken, Ankara Valiliği de bu değerli projede önemli bir paydaş olarak yer alıyor. Ankara Kalesi ve çevresi pilot bölgesinde projenin çalışmaları hızla devam ediyor. Bilkent Üniversitesi koordinatörlüğünde devam eden projemizin yapay zeka ve kurulacak sistem ile ilgili toplantımız Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Bölümü’nde Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Altay Güvenir’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Ankara Valiliği, CULTURATI projesi çerçevesinde kültür ve sanatın başkentteki zengin dokusunu daha da güçlendirmeyi amaçlıyor. Proje kapsamında, Ankara’nın tarihî zenginliklerini koruma, dijitalleştirme ve daha geniş kitlelere ulaştırma konularında Ankara Valiliği iş birliğiyle önemli adımlar atılıyor.

CULTURATI projesi, Ankara Valiliği ile birlikte yürütülen inovatif çalışmalar sayesinde, kültürel mirasın dijitalleşmesi, çeşitli sanatsal etkinliklerin desteklenmesi ve kültür turizminin geliştirilmesi gibi alanlarda önemli kazanımlar elde ediyor. Ankara’nın zengin kültürel dokusunu gelecek nesillere aktarmak ve bu mirası sürdürülebilir şekilde değerlendirmek adına yapılan bu iş birliği, şehrin kültürel ve sanatsal potansiyelini daha da güçlendirecek.

Bu bağlamda Ankara Valiliği’nde projenin içerik geliştirme ekibi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Eda Gürel’in sunumlarıyla içerik geliştirme aşamalarını çalışma ekibiyle paylaştı. Proje çalışmaları tüm hızıyla devam edecektir.

 

 

Benzer Gönderiler