Ankara Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu koordinatörlüğünde yürütülen Algoritm Ankara Projesi, Ankara’nın geleceğini şekillendirmeye yönelik adımlarını attı. Ankara Vali Yardımcısı Sayın Harun Kaya ve Algoritm Ankara Proje ekibi, bu büyüleyici girişimin yeni dönemine adım atmak üzere 19 Ekim Perşembe günü Bilkent CYBERPARK’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında, Algoritm Ankara Projesi’nin hedefleri ve gençlere yönelik misyonu vurgulandı.

Algoritm Ankara, yazılım alanında kendini geliştirmek isteyen lise birinci sınıf öğrencileri girişimcilik ekosistemine aktif öğrenenler olarak dâhil etmek amacıyla yapılandırılmıştır. Projenin amacı; gençlerin yazılım yeteneğini keşfederek, bu alandaki yeterliliklerini profesyoneller rehberliğinde geliştirmek, istihdamın arttırılması için girişim ekosistemini tanıtmak ve seçtikleri yazılım kategorilerindeki eğitim modülleri, saha çalışmaları ve girişimcilik eğitimleri sonunda sürdürülebilir bir stratejik kariyer planı hazırlamaktır.

Algoritm Ankara Projesi’ne önemli bir destek sağlayacak Ankara Valiliği ve Bilkent CYBERPARK arasındaki bu iş birliği için Sayın Harun Kaya, “Bu projede gençlerin hayatlarını olumlu yönde etkilemesine olanak sağlamak için atılan adımlar, Ankara’nın geleceği için umut vadeden bir yol haritası çiziyor. Gençlere, teknoloji ve girişimcilik alanlarında daha fazla fırsat sunacak olan bu protokol, Ankara’nın dijital dönüşümüne önemli bir katkı sağlama potansiyeline sahiptir.” dedi.

Benzer Gönderiler