Hibe Başlığı (İngilizce)
European Research Council Starting Grants
Bütçe
749.000.000 Avro
Proje Başına Hibe
Sektör
BİLİM, ARAŞTIRMA, AR-GE, İNOVASYON, DİĞER
Program
European Research Council
Yayınlanma Tarihi
23/09/2021
Son Başvuru Tarihi
13/01/2022
İçerik (Türkçe)
AMACI

UFUK Programı kapsamındaki, Avrupa Araştırma Konseyi Başlangıç Hibeleri, kendi bağımsız araştırma ekiplerini veya programlarını başlattıkları kariyer aşamasında mükemmel Baş Araştırmacıları desteklemek için tasarlanmıştır. Baş Araştırmacılar, bilimsel önerilerinin çığır açan doğasını, hırsını ve fizibilitesini göstermelidir.

UYGUNLUK KOŞULLARI

Tüm teklifler eksiksiz, okunabilir ve erişilebilir olmalıdır. İlgili çağrı son tarihinden önce uygun Baş Araştırmacılar tarafından sunulmalıdır. Tam bir teklif “teklif gönderme ve açıklama” kısmında belirtilen tüm bölümleri içermesi gerekir. Bu kriterlere uymayan teklifler kabul edilemeyecektir. Teklifin içeriği, Avrupa Araştırma Konseyi Programı 2021’de tanımlandığı üzere, çağrıda belirtilen hedefler ve hibe türü ile ilgili olmalıdır. Bir teklif, ancak kesin vakalarda ‘kapsam’ gerekçesiyle uygun bulunmayacaktır.

Doktora eğitiminin tamamlanmasından bu yana 2-7 yıllık deneyime sahip herhangi bir milletten araştırmacılar (belirli koşullar altında uzatmalar mümkündür – en son Avrupa Araştırma Konseyi Çalışma Programına bakın), büyük bir umut vaat eden bilimsel bir sicil kaydı ve mükemmel bir araştırma önerisi olan araştırmacılar başvurabilmektedir.

FİNANSMAN

Başlangıç Hibeleri, 5 yıllık bir süre için en fazla 1.500.000 Euro’ya kadar verilebilir. Hibelerin maksimum boyutu, daha kısa süreli projeler için orantılı olarak azaltılmıştır. (Bu devam eden projeler için geçerli değildir).

Önerilen işi yürütmek için gerekli olduğunda, aşağıdaki uygun maliyetleri karşılamak için teklifte 1.000.000 EUR’ya kadar ek finansman talep edilebilir: (a) AB’ye taşınan Baş Araştırmacılar için “başlangıç” maliyetleri veya Ortak Ülke, Avrupa Araştırma Konseyi hibesinin alınması ve/veya (b) büyük ekipmanların satın alınması ve/veya (c) büyük tesislere erişim ve/veya (d) diğer büyük deneysel ve saha çalışması masraflarının bir sonucu olarak başka bir yerden personel maliyetleri.

ZAMAN ÇİZELGESİ

Çağrı açılışı : 23 Eylül 2021

Son başvuru tarihi : 13 Ocak 2022

Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Avrupa Araştırma Konseyi haber için lütfen tıklayınız.

Başlangıç ve Konsolidatör Hibeleri 2021 Çağrısına Başvuru Sahipleri için lütfen tıklayınız.

Avrupa Araştırma Konseyi Çalışma Programı 2022 için lütfen tıklayınız.

Benzer Gönderiler